Daha iyi tecrübe için lütfen internet tarayıcınızı CHROME, FIREFOX, OPERA yada internet Explorer la değiştirin
  • KDZ Ereğli İngilizce Özel Ders

Tanım

Ücret : ₺1,500.00
Tip : Aylık Ödemeli Kurs
Tarih : Ekim 20, 2018
Durumu : Bulunduğunuz Şehirde
Konum : Ereğli, Karadeniz Ereğli/Zonguldak, Turkey

KDZ Ereğli ve çevresinde tecrübeli İngilizce öğretmeninden aylık bazda İngilizce özel ders. Öğretmek bir tutkudur. Öğretim aynı zamanda eğitimin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Burada eğitim nedir diyebilirsiniz. Eğitim bence, eğiticinin kazanmış olduğu tüm beceri, bilgi ve ahlaki düzeyin, ünlü dil bilimci Vygotsky’nin de dediği gibi sosyal bir öğrenim şeklinde eğitmenden , öğrenene aktarılmasıdır. Vygotsky ve diğer bir ünlü dil filozofu Noam Chomsky her zaman fikirleri ile bana dil edinimi konularında ilham kaynağı olan kişilerdir.

Vygotsky öğrenmeyi ve özellikle dil edinimini sosyal bir süreç olarak tanımlar. Noam Chomsky nin ünlü evrensel gramer kuramı takdire şayandır. Öyle ki dil edinimini bilgi + 1 yöntemi ile (İngilizce tabirde input + 1) olarak tanımlar. Bu şu demektir. Yani dil ediniminde bir bilgi üzerine bir üstü eklenebilir. Daha fazlası motivasyonu kırar. Aynı yerden ilerlenmemesi ise aynı şekilde gelişme sağlamadığı için motivasyonu vede öğrenmeyi etkisiz kılar.

Üniversite son sınıfta aldığım dil edinimi dersimden 93 puanla geçmiş olmaktan ve herkes daha sınav kağıdında beklerken benim çoktan soruları bitirmiş olmamdan ve o son final sınavından çıkışım halen gözlerimin önündedir. Bunu şuna bağlıyorum ki dil edinimi her zaman ilgimi çekmiştir.

Bazen aklıma Einstein’ın 5 yaşında konuşmayı öğrenmesinin ironik tarafı aklıma gelir. Demekki o yaşına kadar iyi bir dinleyici idi 🙂 İşin şakası dinleme becerisi konuşma becerisinin baş koşuludur. Karşınızdakini anlamazsanız konuştuğunuzun bir anlamı olmaz.

KDZ Ereğli ilçesi ve çevresinde verdiğim İngilizce özel derslerini aylık bazda vermekteyim. Bana sağ yukarda bulanan telefon numaram aracılığı ile ulaşabilirsiniz.İlan Videosu

Puanlamanızı gönderin


Similiar Ads

Top